Haber

TDV Kurban Kesim Organizasyonu Vekaletname İle Başladı

Terme Müftüsü Ömer Ergül, vekâleten kurban düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı.

Ergül, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde düzenlenen “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla 2023 yılında Vekaleten Kurban Kesimi Organizasyonu’nun gerçekleştirildiğini belirtti.

Bu yıl vekaleten kurban kesmenin bedelinin yurt içinde 5 bin 950 lira, yurt dışında 2 bin 750 lira olarak belirlendiğini belirten Ergül, “Vatandaşlarımız TDV’nin taşınabilir bağış uygulaması üzerinden kurban vekaletini verebilecek. Ayrıca il ve ilçe müftülükler, din görevlileri, TDV ve PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla Türkiye Diyanet Vakfı kurban organizasyonuna vekaleten katılabilecek.” ifadelerini kullandı.

Müftü Ergül, TDV’ye geçen yıl bağışlanan 525 bin 550 hissenin Türkiye’de 81 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında ise 82 ülkenin 375 bölgesinde kesilerek 21 milyon 897 bin 917 ihtiyaç sahibine ulaştırıldığını açıkladı.

“Bu yıl da toplanacak kurban bağışları, asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesindeki vatandaşlar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. TDV’ye kendi vekaletimi verdim. Halkımız kurban vekâletlerini de gönül rahatlığı ile verebilirler.Allah sizden razı olsun.Yapacağımız güzelliklerin aziz vatanımızda birlik ve bütünlüğümüzü, samimiyet ve kardeşliğimizi pekiştirmesine,barış,rahmet, Dünyanın ulaşabildiğimiz her noktasına iyilik ve rahmet.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu