Haber

Engelli Eşi ve 3 Yaşındaki Kızı 23 Gündür Aranıyor

Engelli eşi ve 3 yaşındaki kızı 23 gündür aranıyor

Yunis Öcalan, eşinin yüzde 55 engelli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Eşim engelinden dolayı kolayca kandırılabiliyor”

ANTALYA – Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşayan Yunis Öcalan, 11 Temmuz sabahı 3 yaşındaki kızını da yanına alarak kaybolan eşinden haber bekliyor. Yunis Öcalan, eşinin yüzde 55 engelli olduğunu ve aldatılmaya yatkın olduğunu belirterek, eşi ve kızının hayatından endişe ettiğini dile getirdi.

Olay, 11 Temmuz sabah saat 07:00 sıralarında Şelale Mahallesi 3540 sokakta meydana geldi. Gelen bilgiye göre; 3 yaşındaki kızı Ceylin Ayyüce ile birlikte evi terk eden 29 yaşındaki Rümeysa Öcalan’dan 23 gündür haber alınamıyor. Eşinin yüzde 55 engelli olduğunu ve aldatılabileceğini belirten Yunis Öcalan, karakola giderek kayıp başvurusunda bulundu.

“Bütün aramalarımıza rağmen telefonuna ulaşamıyoruz”

11 Temmuz sabahı her zamanki gibi saat 06.30’da sanayi sitesindeki iş yerine işe gittiğini belirten Yunis Öcalan, “Bir saat sonra eşim aradı ve ‘günaydın’ dedi. Evde eşim kızım yoktu gidecek yer ve komşu bulamayınca Manavgat’ta oturan annesini aradım bir süre sonra annesi beni aradı ve kendisinin geldiğini söyledi. Rümeysa’ya telefonla ulaştığını, komşularla İstanbul Boğazı’na gittiklerini ve yanınızdaki arkadaşın adını söylediğini, “Telefonu kapattığını ve bir daha kendisine ulaşılamadığını söyledi. Tüm aramalarımıza rağmen telefonuna ulaşamıyoruz. Gece saat 23.00 sıralarında karakola gittik ve kayıp başvurusunda bulunduk. Polis arkadaşlar eşimin ve kızımın aynı gün saat 17.00 sıralarında Aydın’da İzmir’e giden otobüste polis uygulamasında görüldüğünü söylediler. ” söz konusu.

“Eşim engelinden dolayı kolayca kandırılabiliyor”

Yunis Öcalan, eşiyle 3 yıl önce evlendiklerini ve eşinin yüzde 55 engelli olduğunu belirtti. “Bizim bir sorunumuz yok. Eşimi ve kızımı gören, bilen herkesin insanlığa en yakın güvenlik güçlerine haber vermesini istiyorum” dedi.

kaynarcaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu