Haber

İstanbul Beylikdüzü’nde ‘Kırlangıç ​​Evleri’ yükseliyor

İSTANBUL (İGFA) –Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Beylikdüzü Belediyesi ile KİPTAŞ arasında imzalanan protokolün ardından 25 Mart 2022’de temeli atılan Gürpınar Mahallesi Siteler Bölgesi’ndeki kentsel dönüşüm projesiyle ilgili çalışmaları inceledi. .

‘KiptaşBeylikdüzü Kırİlk Evler’ isimli ve 10 bloktan oluşan projenin inşaat alanında yapılan incelemede Beylikdüzü Belediyesi başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile KİPTAŞ yetkilileri hazır bulundu.

Kentsel dönüşüm sürecine bütüncül bir yaklaşımla yaklaştıklarını belirten Başkan Çalık, “Bulunduğumuz Beylikdüzü’nde kentsel dönüşüme örnek teşkil edecek bir proje. Gerçekten hızlı hareket ediyor. İnşallah önümüzdeki yılın ilk aylarında biteceği sözünü aldık. Hak sahiplerine teslim edilecektir. Bugün bölgeyi inceledik ve örnek daireleri gördük. Çok kaliteli bir kadro var. Bu nedenle hem KİPTAŞ yetkililerine hem de üretimi sürdüren müteahhit firmaya teşekkür ediyorum.”

“İSTANBUL DEPREMİ GELMEDEN BİR AN ÖNCE BİNALARIMIZI DÖNÜŞTÜRELİM”

Projeyle ilgili yaşanan engelleri hatırlatan Başkan Çalık, “Deprem gelmeden bir an önce buradaki binalarımızı dönüştürmek istiyoruz. Ali Bey her seferinde İstanbul’daki yapı stokunun ne kadar kırılgan olduğunu anlatıyor. İstanbul’un yıkılmasını engellemeye çalışıyor. kaotik bir ortama düşüyor. Kendisini tebrik ediyorum. “Güzel işler yapıyorlar. İstanbul’un her yerinde çalışıyorlar. Keyifli bir işbirliği ile hak sahiplerinin haklarını da koruduk. Hiç kimse bir zulme uğramadan iman evine gitmeyecektir. Bu proje Gürpınar’da yapılacak diğer kentsel dönüşüm çalışmalarına da örnek teşkil ediyor.”

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, projenin önemine dikkat çekerek, “Bazı manipülasyonlar nedeniyle ilkini imzaladıktan 17 ay sonra temelini atabildik. Üç kat daha büyük bir alanı daha kısa sürede tamamladık.” . En kısa sürede bu projeyi bitirip hak sahiplerine teslim edeceğiz.” .

haber-osmancik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu