Haber

İnşaat işçileri yine tutuklandı

İzomas Şirketler Kümesi ve YDA şirketlerine bağlı Finans Merkezi Halkbank’ın şantiyesinde çalışan inşaat personeli, şirketin Ataşehir’deki binasının önünde kıdem tazminatı, fazla mesai ücreti, dinlenme hakkı ve sigortanın ödenmesini talep etti. taban fiyat üzerinden gösterilecektir. Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol Sendikası (Dev Yapı-İş) ve İnşaat İşçileri Sendikası’nın (İnşaat-İş) başlattığı eylem 4. gününde devam ediyor. Bugünkü eyleme çok sayıda işçi katıldı.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, eylemde söz alan Dev Yapı-İş Genel Sekreteri Nihat Demir, “Her gün ülkeyi hortumlayan, işçilerin haklarını gasp eden, istismar eden işverenlere yönelik gelişigüzel soruşturmalar yok” dedi. işçilerin alın teri ve kıdem tazminatında çöküntü.” Bunu yapmayacaklarını belirten Demir, “Bu baskıyı, yıkımı ve inkarı reddediyoruz. Bu şirketlerden personelin alın teri alacağız” dedi.

Polis, Ataşehir Kaymakamlığının “eylem yasağı” gerekçesiyle işçileri abluka altına aldı. Aralarında Demir’in de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. (HABER MERKEZİ)

merzifon-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu